Poslední aktualizace: 6. 12. 2016

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Aktuality

Zde je Vám k dispozici deset posledních aktualit, které jsou řazeny dle data vložení. Pokud máte zájem o informace z údržby v konkrétní oblasti, doporučujeme využít odkaz Běžecké oblasti. V této sekci jsou aktuality přiřazovány k jednotlivým oblastem a také ke konkrétním upravovaným stopám.

Stopy na Slavném jsou v dobrém stavu i po víkendu

První „lyžařský“ víkend letošní zimy máme za sebou a za sebe musím říct, že bejt na Slavným takováhle lyžovačka až do března, byla by to zima podle mých představ. Oba dny se dalo jezdit na modrej extra, na neděli jsem vytáhl i závodní lyže (krtiny by se daly sečíst na prstech jedný ruky) a na práskačkách se dalo sjet až do Police. Jen do lesa se zatím skútrem nedá. Využijte stop i v týdnu, bohužel nikdo neví, jak dlouho nám tu sníh vydrží… A díky všem, co jste se přišli sklouznout, máme radost, že si ty tratě neděláme jen pro sebe!

Skol, Hanýsek Pohl

Sezóna 2016/17 začíná! Police – Slavný najeto v sobotu ráno

P1430757m

 

Informace o skútrem upravených stopách:

Police (Adler, za stodolou CHKO) – Slavný: V sobotu 3.12.2016 jsem vyrazil skútrem v 7.30 z Police přes Hlubočák a kolem Lipky nahoru, mezi poli po  travnatých pásech. Na Slavném jsem najel minimálně 5km okruh (na klasiku) od parkoviště po loukách podél lesa. Po silnici na Pánův kříž je pěkně prošlápnutá stopa, tak jsem to skútrem nepřerýval. Na Slavném je asi 15cm „soli“, jde to na tvrdé sádlo (V50, ale nedrhne ani V55). Ve spodním úseku od Barešovy lípy k Polici leze tráva, slunce do toho pere a nevím, jestli to do neděle vydrží.

Informace o prošlapaných stopách:

Police Nebíčko – Klůčanka: V pátek jsme s velkejma dětma prošlápli stopu z Nebíčka až do Klůčanky, ale je to jen pro drsnější povahy, zatím se nepostavil mosteček (potok lze bez lyží přeskočit), ve spodní ohradě jsou koně, v ohradách pod Ostašem jsou ovce a brány jsou zavřený (dá se bez lyží přelézt nebo i otevřít, ale nerad bych, aby utekly ovce a my měli zbytečně průšvih). Upozorňuji, že průjezdnost ohrad jsme ještě letos nedomlouvali, tak se prosím chovejte zodpovědně a slušně!!!

Hanýsek Pohl 608476058

Machov – Karlow – v provozu !

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 25.3.2016 (Pátek)

Ano, zdá se to, od nás z podhůří, jako holý nesmysl, ale po úpravě tratí v týdnu jsou i dnes tratě stále ve výborné kondici a proto můžete celé velikonoce jezdit jak klasicky, tak i skate a „MÁTE TO ZADARMO !“   :-)

Ve stopě na klasiku se na několika málo místech 4 km trati objeví tráva, ale stačí si jen odšlápnout do tratě na skate a pokračovat. Dnes dopoledne stále mírně chumelilo, ale ve stopě to šlo na klister.

SKOL
SJ
karlow

Machov-Karlow

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 21.3.2016 (Pondělí)

Karlow hlásí stále pěkné poježdění jak klasicky tak i bruslením. Po sobotním projetí je to stále moc fajn.
Děkuji všem, kteří nám poslali děkovné maily “ prý za včasné a pravdivé info“ , moc si toho vážíme a i do budoucna se budeme snažit v nastavené kvalitě pokračovat.
SKOL
Standa Jirásek
BKL Machov

Machov- Karlow

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 16.3.2016 (Středa)

Od dnešního rána jsou na Karlowě opět upraveny stopy kolem celé louky jak na bruslení, tak i na klasiku a je to neskutečná paráda. A to azuro k tomu…..

Až minimálně do neděle budeme stopy upravovat každý den.

Krásné poježděníčko a SKOL
SJ

Janovičky 16.3.2016

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 16.3.2016 (Středa)

Sněhu dostatek stopa dobrá tak přeji všem pěkný den ve stopě.
Josef Joudal Janovičky

Janovičky 15.3.2016

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 15.3.2016 (Úterý)

Dnes v úterý 15.3.po nočním přídělu ca 15cm nového sněhu jsem v9.OOhod projel stopu skútrem a žehličkou.Podmínky na běžkování nejlepší v letošní sezóně. Projeta je Dlouhá míle do až do lipek,dále pak hraniční cesta směr Špičák a polská cesta. Celkem cca 16Km.Podkal jsem už i první běžkaře spokojenost a chvála.Prej BOMBA.Tak douchám že to vydrží alespoň do víkendu.
Zdravím z Janoviček
Josef Joudal
Chata Andrea
Janovičky

Machov-Karlow

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 13.3.2016 (Neděle)

S denním zpožděním, zaviněných poruchou spojení, oznamujeme projetí stop na karlowských loukách konečně i rolbou. Takže skate i klasika opět v plné parádě. Trochu je navrchu opět napadáno čerstvého sněhu, ale hooooodně dobrý ! :-)

Při současné meteorologické prognóze byl to zde mělo vydržet minimálně další týden

SKOL

SJ

Janovičky 13.3.2O16 11.OO hod

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 13.3.2016 (Neděle)

Dnes 13.3.2O16 v 8.3O hod jsem projel stopu skůtrem a žehličkou hraniční cestu,polskou cestu,dlouhou míli až do lipek a zpět.Celkem cca 16Km.Cesta od zámečku k dlouhé míli je v dolní části cca 1OOm kamenitá (POZOR)!!!jinak je stopa vcelku bezpečná a sněhu je dostatek.Přeji vám příjemný nedělní pobyt v běžecké stopě na Janovičkách.
Josef Joudal Janovičky

Machov-Karlow

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 10.3.2016 (Čtvrtek)

Ve čtvrtek navečer jsme znovu projeli okruh po loukách na klasiku a podél lesa uválcovali pruh 3m široký a 2 km dlouhý na bruslení.
Sníh trochu slehnul, ale je ho zde ještě stále dost.
SKOL
SJ