Poslední aktualizace: 19. 1. 2017

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Aktuality

Zde je Vám k dispozici deset posledních aktualit, které jsou řazeny dle data vložení. Pokud máte zájem o informace z údržby v konkrétní oblasti, doporučujeme využít odkaz Běžecké oblasti. V této sekci jsou aktuality přiřazovány k jednotlivým oblastem a také ke konkrétním upravovaným stopám.

ADRŠPACH 19.1.

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 19.1.2017 (Čtvrtek)

Vzhledem ke stabilnímu počasí projíždíme na víkend již dnes. Právě se upravuje okruh přes Zdoňov, Libnou, Horní Adršpach + Janovice. Dále okruh u ozvěny a pod Křížovým vrchem, Adršpach.

Teplické ski kritérium

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 17.1.2017 (Úterý)

Závodní okruh v délce 2,5 km za školou U Komína na středeční Teplické Ski Kritérium je připraven. Dvě až tři stopy v celé délce (po startu a do cíle 5 stop) s tvrdým podkladem lákají ke svezení. Závod, na který jste zváni, je otevřen pro všechny výkonnostní i věkové kategorie od školáků po veterány. Na klasiku byla projeta stopa směr Kříž Smíření a zpět, okolo Křížku ke Skalnímu mlýnu v Bučnici a podél Metuje ke vstupu do Teplických skal, odtud zpět okolo Autokempu Bučnice přes sedlo mezi Borkem a Lysákem ke Komínu.  Na bruslení je upraven okruh na hřišti TJ Slavoj. plakát 2017

17.1.2017 Police Nebíčko a k Michálkom

V kategorii Oblast č. 4 – Policko,Tréninkový okruh u vleku na Nebíčku — vložil(-a) dne 17.1.2017 (Úterý)

Včera večer jsem ujel na bruslení i klasiku nebíčko a projel stopu k Michálkom …. přes noc to vymrzlo tak snad dobrý.

Skol

Teplice po sněžení

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 16.1.2017 (Pondělí)

V pondělí odpoledne byl po bohaté sněhové nadílce v celé šířce uválcován tréninkový okruh za školou U Komína.. V úterý dopoledne tam vyříznem stopy na klasiku pro středeční závod.  Na bruslení upravíme hřiště a okruh na louce u Malíka. Následně projedeme se stopařem vše ostaní. Těšte se, sněhu je víc než dost…

Machov

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 16.1.2017 (Pondělí)

Dnes byl projet okruh pod světly v Dolečku-klasika i bruslení. Svítíme všední dny od 17-19 hodin

SKOL

SJ

ADRŠPACH 16.1.

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 16.1.2017 (Pondělí)

I přes husté sněžení upraven okruh na bruslení pod Křížovým vrchem na parkovišti. Přijeďte si zatrénovat na 4,5 km okruhu, nebo jen užít krásných výhledů na skály.

Jestřebí hory – aktuální sněhové zpravodajství (neděle 15.1. 2017)

V kategorii Oblast č. 1 - Jestřebí hory — vložil(-a) dne 15.1.2017 (Neděle)

Včerejší den (sobota 14.1.2017) byl pro běžkaře vynikající. Hřebenovka z Krkavčiny až na Paseka upravena, krásné svezení. Ve večerních hodinách se upravila stopa z Batňovic  kolem Čerťáku přes Rtyni, Lhotu u Červeného Kostelce k Bohdašinu, k hale Semet V Červeném Kostelci, kde je nástupní trasa pro Kostelečáky. Po stopě se dostanete až k benzinové pumpě Robin Oil ve Rtyni, kde se můžete príma občerstvit. Tato trasa se upravila asi po šesti letech. Super !. Teď to je lehce zachumelené z noci, ale vynikající ! Opakuji ještě prosbu, kterou jsem psal v týdnu. Neparkujte na Odolově souběžně na cestě směrem Od Baňské záchránné služby k parkovišti, kde parkují ostatní lyžaři! Včera opět 5 aut. Děkuji za pochopení.

 

Skol   Zdeněk Špringr

ADRŠPACH 15.1.

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 15.1.2017 (Neděle)

v 7 ráno se projel okruh pod Křížovým vrchem, u Ozvěny, dále se pokračovalo na Zdoňov a kolem Hejdy. Kolem 10 se pokračovalo na Horní Adršpach a Janovice.

Machov

V kategorii Aktuality — vložil(-a) dne 14.1.2017 (Sobota)

Dnes odpoledne po sněžení projeta stopa z Machova do Závrch a Končin, další okruh z Machova přes Bor a také okruh Machov polský Nouzín a zpět a kolečko pod světly v Dolečku na bruslení i klasiku.

Je to paráda, tak si přijeďte užívat !

SKOL
SJ

14. 1. Broumovské stěny – Martínkovice, Pánův kříž, Amerika a Studená voda

Dnes dopoledne jsme projeli stopu z Martínkovic po cestě lesem do Ameriky a dál na parkoviště Pod Pasa, z Ameriky je projeta i spojka do Křinic (po červené značce dolů do vsi). Od Ameriky se skútr vracel do Martínkovic po poli kolem lesa. Na pláních fouká a stopa se zavívá, ale v lese to vypadá dobře.
Dál je upravena stopa nahoru na Pánův kříž, tam je jako v pohádce.
Je projeta i stopa z Martínkovic za Chatou pod Korunou na horní konec Božanova a dál od Veverky po loukách do Studené vody.