Poslední aktualizace: 14. 12. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Babiččino údolí

vložil(-a) dne 17.11.2011 (Čtvrtek)

Nenáročná trasa, sjízdná jen za dobrých sněhových podmínek.
délka 5 km, se zpáteční cestou 10 km
zelená značka
úprava: pro klasiku

Popis trasy:
Trasa je nenáročná, vede vesměs rovinatým terénem. Začíná u vstupu do „Bažantnice“ v České Skalici nedaleko Klubovny zahrádkářů. Kopíruje řeku Úpu a po loukách směřuje k „Vilémovu mostu“ za místní částí Zlíč. Zde přechází cestu vedoucí do Ratibořic a pokračuje malebným Babiččiným údolím  pod „Ratibořickým zámkem“, vyúsťuje u „Mandlu“ , okolo kterého  projde k „Mlýnu . Po louce obejde pomník „Babičky B.Němcové“, vede k „Bělidlu“ ,  ke „splavu Viktorky“  a   řeku přechází přes „Bílý most“ . Za mostem sjíždí na louku směrem k hájence „Na Pohodlí“ . Stopa končí u „Žernovské lávky“ a stejnou trasou se vrací zpět do České Skalice.

Praktické informace:
délka 5 km, zelená značka
úprava: pro klasiku

Doprava – autobusem, vlakem do České Skalice – nástup  na trasu  cca 1 km za lávkou přes Úpu v blízkosti klubovny zahrádkářů a vstupu do „Bažantnice“, popřípadě autobusem do Zlíče  – nástup na trasu cca 400 m v Ratibořicích u Vilémova mostu.

Možnosti občerstvení – provozní dobu a aktuálnost informací doporučujeme ověřit na uvedených kontaktech:Hotel „Holzbecher“  www.zlic.cz a restaurace „Barunka“  www.penzionbarunka.cz ve Zlíči. (400 m od trasy – Vilémova mostu)

Návaznost dalších tras:Panská cesta – od Žernovské lávky Na Pohodlí – do Havlovic cca 9 km. V Havlovicích  navazuje  na okruh z Náchodce, k Devíti křížům a okolo lomu Krákorka, přes hrad Vízmburk zpět do Náchodce cca 10 km.


Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Jestřebí hory–sněhové zpravodajství–pátek 10.2.2012
  vložil(-a) dne 10.2.2012 (Pátek)

  Dnes v pátek dopoledne se upravuje trasa Batňovice – Horní Rtyně – Červený Kostelec. Stopa byla místy zafoukaná, pokusíme se jí vyříznout opět. Hřebenovka Jestřebích hor – Krkavčina – Švédský vrch – Odolov – Paseky – Petříkovice se projede ve večerních hodinách. Na víkend budou stopy připraveny. Na hřebenu napadlo 5 – 10 cm nového sněhu, větvičky a listí je pod sněhem.

  Lyžařské okruhy v Havlovicích a Ratibořicích.

  Stávající stopy jsou vymrzlé, ale i tam máme sněhový poprašek, který nám pomohl. Pokud trochu připadne projedou se stávající stopy v Havlovicích i Ratibořicích. Pokud chcete příjemně vyvětrat, přijeďte se skouznout do Havlovic a po ratibořických lukách !

  Aktuální foto ZDE

 • První sněhové zpravodajství z Havlovic a Babiččina údolí v Ratibořicích
  vložil(-a) dne 25.1.2012 (Středa)

  V Havlovicích jsou poprvé stopy pro běžkaře.
  Obec Havlovice v loňském roce koupila starší sněžný skůtr a za finančního přispění Svazku obcí Jestřebí hory k tomu pořídila i zařízení na výrobu běžeckých stop. Po několika měsíčním čekání na sníh jsme se konečně dočkali. Pro vyznavače bílé stopy byly vyrobeny dva kvalitní okruhy. První cca 1km dlouhý na louce vedle sportovního areálu, druhý o délce 2,5km na pozemcích u rybníka Jindra směrem na Ratibořice. Pokud se ještě zvýší sněhová pokrývka mohou se běžkaři těšit na stopu až do Ratibořic a na další okruh od rybníka Jindra přes Náchodec k Devíti křížům, dále okolo lomu Krákorka k hradu Vízmburku a zpět do Náchodce.

  FOTOGRAFIE

 • Lyžování v Babiččině údolí
  vložil(-a) dne 15.11.2011 (Úterý)

  Pro nadcházející lyžařskou sezónu je nově plánována údržba lyžařské stopy v Babiččině údolí. V případě dobrých sněhových podmínek se příznivci bílé stopy mohou těšit na 5 km pro klasiku.
  Trasa je začleněna do lyžařské oblasti Jestřebí hory.