Poslední aktualizace: 15. 6. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Teplice n. M. – Zdoňov – Adršpach

vložil(-a) dne 11.12.2010 (Sobota)

Délka: 11 km
Červené značení

Popis:
Trasa vede otevřenou krajinou s výhledy, začíná přímo v  Teplicích nad Metují nad budovou základní školy. Vede většinou po okrajích polí, přímo po polích a loukách. Stoupá z Teplic ke Kříži smíření pod Bukovou horou. Následuje technicky náročnější místo – sjezd podél lesa. Po louce stopa pokračuje na dno údolí. Zde se nabízí několik variant. Hlavní trasa se stáčí vlevo k horní části Zdoňova. Souběžnou cestou se silnicí na dolní konec vesnice.  Krátkým stoupáním vpravo pokračuje trasa do sedla pod Křížovým vrchem a odtud příjemným sjezdem do Dolního Adršpachu. Je možné pokračovat okruhem Okolo Zdoňovské Hejdy a nebo projít krátce Adršpachem a pokračovat po další trase z Adršpachu přes Jiráskovy skály až do Dědova.

Praktické informace:

Způsob údržby:
Skútr-stopař. Stroj se většinou vrací stejnou cestou, budou tedy až na výjimky upravovány dvě souběžné stopy, převážně o víkendech.

Návaznost dalších tras:
Okolo Zdoňovské Hejdy (červené značení)
Okruh přes Zdoňov, Libnou, Horní Adršpach a Janovice (modré značení)
Teplice n. M. – Jiráskovy skály


Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Teplice
  vložil(-a) dne 22.3.2013 (Pátek)

  Stopa je upravena na kolečku za komínem a dál ke Kříži smíření dál na d Horní Teplice až na Nové dvory a zpět ke Křiži dále na Loďenice a zpět opět přes Kříž do Teplic ke komínu.Sněhu je dost jen občas někde zafoukává.

 • Teplice
  vložil(-a) dne 15.2.2013 (Pátek)

  Projeté 2,5km kolečko na bruslení nad kotelnou a stopy na klasiku ke Kříži smíření, dál do Zdoňova sváží dřevo, tak v koleji se dá. Od Kříže na Nové dvory a zpět dále až ke stopám pod Hejdou, co jezdí kluci z Adru a zpět do Teplic. Jsou ale místa, kde je sněhu stále málo, určitě to není na nové lyže.

 • Teplice a okolí 25. 1. 2012
  vložil(-a) dne 25.1.2012 (Středa)

  Nově upravena cesta od komína podél Lysého vrchu do Bučnice ke kempu a zpět nad komín vlevo ke krmelci a kolem po cestě zpět přes louky ke komínu. Zde je 2 km dlouhý okruh na bruslení. Ostatní upraveno od včerejška páč nechumelilo.

 • Teplice – Kříž smíření – Buková hora – Zdoňov
  vložil(-a) dne 24.1.2012 (Úterý)

  Dnes po obědě byla projeta trasa od komína ke Kříži smíření, NOVĚ po žluté turistické cestě do Zdoňova (OK) a po silnici doprava směr Loděnice (nic moc) a doprava lesní cestou zpět na Bukovou horu (OK). Od Kříže smíření doleva pod lesem na Nový Dvůr (OK) a panelkou dolů zpět do Teplic (dole voda na cestě).

 • Tratě z Teplic nad Metují
  vložil(-a) dne 20.1.2012 (Pátek)

  Dnes projety trasy: Teplice – Zdoňov a Teplice – Kříž smíření (stále silně sněží).