Poslední aktualizace: 15. 6. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Police n.M. – Pánův kříž – Slavný – Police

vložil(-a) dne 4.12.2010 (Sobota)

Trasa s pěknými výhledy a možností napojení na stopy v Polsku nebo Broumovských stěnách.

Délka trasy: 19 km, s odbočkou do Bělého a zpět 22 km
modrá značka

Popis:

Stopa začíná v Polici n. M. u parkoviště naproti pensionu Adler na Bělské ulici a východním směrem stoupá k Červeňáku. Protne údolí a souběžně se silnicí do Bělého pokračuje k lesíku Chrast. Lesík objede zleva a po lukách mírným stoupáním pokračuje ke Chlumu (krásné výhledy na Bor, Hejšovinu, Bezděkov atd). Zde se trasa stáčí doleva a po druhé straně louky pokračuje ke Šnobláku a dolů k Barešovu kříži (zde můžeme odbočit vpravo do Bělého a po modré turistické značce pokračovat do Řeřišného a Machova).

Od Barešova kříže podél lesa nad Slavný a od vysílače lesem k Pánovu kříži. (Odtud je možno pokračovat po červené tur. zn. k Machovskému kříži a přes tur. přechod do Polska, Pasterka, Góry Stolowe, nebo dolů do Martínkovic).

Od Pánova kříže se stopa vrací po lesní silničce a dále vede až do osady Slavný (možnost občerstvení), odkud se trasa vrací zpět k Barešovu kříži, Vambeřickou cestou, a Červeňákem do Police.

Praktické informace:

Způsob údržby:
Celý okruh je udržován pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky.

Možnosti občerstvení – provozní dobu a aktuálnost informací doporučujeme ověřit na uvedených kontaktech:
Kiosek na Slavném – tel. 737 734 504
Pension Majka – tel. 721 983 907, 721 131 045, www.pensionmajka.cz

Návaznost dalších tras:
Pánův kříž – Pod Pasy (15 km, červené značení).
Z rozcestí Pod Božanovským Špičákem na této trase lze také pokračovat přes Machovský kříž do Polska nebo do Božanova.
Pro napojení na Machovsko je udržována odbočka od Barešova kříže do Bělého (zelené značení).


Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Slavný 26.1.2018
  vložil(-a) dne 27.1.2018 (Sobota)

  V pátek odpoledne projeta stopa od parkoviště podél lesa k vysílači a dále k posedům. U parkoviště je vyfoukáno, ale podél lesa je to dobrý. Trasa je na Bílých stopách.


 • vložil(-a) dne 19.1.2018 (Pátek)

  Dnes 19.1. v podvečer byla projeta stopa na obě strany Police.

  Do Klučanky a nad Lachov je to super, sněhu dost. Nahoru na Ostaš k parkovišti je zoráno takže špatný. Směrem na Českou Metuji podél Ostaše to je OK. Pak zase zoráno takže návrat od České Metuje k panelce je hlíhou. Nad Maršov jsem nejel. Musíme počkat až připadne.

  Potom jsem projel stopu ze Slavného do Police. Jediný asi horší úsek je u lesíka Na Plachtě.  Bohužel byla docela mlha a tma- takže horší orientace.

  Nebíčko – to je bohužel ujeto jen na bruslení. Málo sněhu, hodně krtka, hodně spodní vody.

  Přeji hezké lyžování.

 • 4.2. Police-Slavný projeto.
  vložil(-a) dne 4.2.2017 (Sobota)

  Zatím je sněhu dost ….

  jen silnice na Pánův kříž je vypluhovaná.

  WP_20170204_07_34_04_Pro WP_20170204_07_33_54_Pro

 • Police-Slavný-Pánův kříž
  vložil(-a) dne 19.1.2017 (Čtvrtek)

  Ve středu jsem projel skútrem stopu z Police na Slavný a Pánův kříž po silnici. Souběžnou cestou lesem vpravo od silnice byla prošlápnutá slušná stopa, ale prošel jí asi kůň. Na Božanovský Špičák a přes Zelený hájek je stále slušná stopa z minulého týdne. Nově jsme projeli stopu ze Slavného z Dostálova statku kolem Dostálova pomníčku k Barešovu kříži, ale pozor na vyfoukaná místa, kde leze makadam! Dnes (ve čtvrtek) večer byly stopy nezavátý a do tvrda vymrzlý, na víkend je nemá smysl znovu protahovat.   Honza Pohl

 • Police Slavný projeto v sobotu v 8 ráno
  vložil(-a) dne 14.1.2017 (Sobota)

  trasa_slavnyV sobotu v 8 projeto z Nebíčka, obchvat města přes Sibiř, nad Smetanovou, Slunečnou, Wihanovou, Brandejsovou k vodojemu, přes údolí k Beranom (pěšky). Od stodoly SCHKO projeta trasa Police, Slavný, Pánův kříž. Na pláních fouká, tak jsem najel maximum lesem. Od Pánova kříže na Božanovský Špičák a přes Zelený hájek. Od Slavenského parkoviště zkuste lesní okruh (po červené směr Hvězda) ke skalním hřibům, sjezd nad krásné smrky a podél lesa zpět. Data do navigace: https://ski.polickej.net/media/documents/event/2017-01-14_08-13-02.gpx