Poslední aktualizace: 15. 6. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Martínkovice – Hoprich

vložil(-a) dne 4.12.2010 (Sobota)

délka:
zelené značení

Popis:
Trasa začíná u Chaty pod Korunou na úpatí Broumovských stěn, jako kolmá odbočka z modře značené trasy Martínkovice – Studená Voda. Směřuje přes pláně k posledním domkům v Martínkovicích, křižuje silnici Martínkovice – Božanov a pokračuje směrem na Otovice k vršku  Hoprich. Po 1 600 metrech (před lesem) stopa odbočuje vlevo a pokračuje po okraji lesa směrem na Otovice. Při sjezdu do Otovic u křížku trasa odbočuje doleva (zde můžete pokračovat rovně, sjet 600 metrů do Otovic a občerstvit se), dále pokračuje kolem „Myslivecké chaty“ po lesní cestě zpět na Martínkovice.

Praktické informace:

Způsob údržby: Skútrem. Nelze projíždět okruh, skútr se stejnou cestou vrací zpět, kde je to možné, projíždějí se 2 stopy pro klasické lyžování.

Návaznost dalších tras:
Martínkovice – Studená Voda (modré značení)
Pod Pasy – Pánův kříž (červené značení)


Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Broumovské stěny 4.1.2011
  vložil(-a) dne 4.1.2011 (Úterý)

  Včera připadlo asi 7 cm sněhu, tak jsme projeli všechny trasy včetně Hoprichu. Ve stěnách je jako v pohádce. Podmínky jsou velmi dobré, pouze mezi Amerikou a Jetřichovskou křižovatkou je cesta rozdupaná od koní a těžko se to rovná. Na víkend hlásí oblevu, tak kdo můžete, vyrazte na běžky.

 • Broumovské stěny
  vložil(-a) dne 29.12.2010 (Středa)

  Dnes 29. 12. 2010 v průběhu dne jsme upravili stopu na klasiku z Martínkovic podél lesa do Křinic k Americe (odpoledne mají otevřeno), dál spodní cestou na Jetřichovskou křižovatku. Zpátky k Americe se skútr vracel pod lesem ke křinické horní otočce autobusu a od ní nahoru k Americe. Navíc je projeta stopa po červeně značené turistické cestě od Ameriky do Křinic.
  Dále jsme obnovili stopu z Martínkovic po Nové cestě na Pánův kříž, přes Machovský kříž do Božanova k Veverce, do Studené vody a zpátky lesní cestou kolem Chaty pod Korunou do Martínkovic.
  Petr Novák včera vyřízl stopu z Martínkovic a kolečko na Hoprichu.
  Na pláních trochu fouká a stopa může být zavátá.

 • Stopy na Hoprichu
  vložil(-a) dne 17.12.2010 (Pátek)

  Dnes 17. 12. 2010 odpoledne byla projeta stopa z Martínkovic na Hoprich včetně okruhu v lese na Hoprichu.
  Petr Novák