Poslední aktualizace: 14. 12. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Martínkovice – Studená voda

vložil(-a) dne 4.12.2010 (Sobota)

délka: 10 km, modré značení

Popis:

Trasa začíná v sedle Pod Božanovským Špičákem, odbočkou z červené trasy Pod Pasy – Pánův kříž. Po členité pěšině označené v mapách jako Strážní stezka vede na Machovský kříž (zde je možnost napojit se na stopu, která vede na turistický hraniční přechod s PL a dále na upravované stopy v Górach Stolowych). Daná trasa na Machovském kříži odbočuje doleva a po staré obchodní cestě pokračuje asi 1,7 km dlouhým sjezdem na horní konec Božanova. Vyjíždí z lesa a zde je možné odbočení vlevo směrem na Martínkovice. Celá trasa dále pokračuje doprava po kraji lesa po vrstevnici. Pod Červeným Vrškem odbočuje do lesa, kolem rybníka, mírným sjezdem vede do tábora ve Studené Vodě. Projíždí táborem, pokračuje vlevo po loukách pod Červený vršek a známou cestou se vrací na rozcestí U Veverky. Odtud trasa vede rovně napříč údolím za božanovský tábor a nad vodní nádrž. Následuje stoupání po lesní cestě a sjezd nad Martínkovice na rozcestí s červenou trasou Pod Pasy – Pánův kříž.

Praktické informace:

Způsob údržby:

Skútrem. Nelze projíždět okruh, skútr se stejnou cestou vrací zpět, kde je to možné, projíždějí se 2 stopy pro klasické lyžování.

Návaznost dalších tras:
Martínkovice – Hoprich (zelené značení)
Pod Pasy – Pánův kříž (červené značení)
Z Machovského kříže lze pokračovat na upravované stopy v Górach Stolowych v PL.


Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Broumovské stěny 3. února 2017
  vložil(-a) dne 3.2.2017 (Pátek)

  Dnes jsou jednodenní pololetní prázdniny, proto jsme včera odpoledne připravili stopu z Martínkovic po pláních podle lesa do Ameriky a dál na parkoviště Pod Pasa. Zpátky k Americe je projeta i stopa na spodní cestě. Dolů do Křinic jsme na přání místních běžkařů nejeli po červeně značené cestě, ale odbočka je kousek dál k Martínkovicím a končí u seníku (bývalé středisko státních statků). Zpátky do Martínkovic je stopa projeta i lesem.
  Dál je upravena stopa nahoru na Pánův kříž.
  Je projeta i stopa z Martínkovic za Chatou pod Korunou na horní konec Božanova a zpět do Martínkovic po loukách podél lesa.
  Po lesních cestách nám bohužel jezdí velké množství terénních aut a někde je problém udržet skútr i „žehličku“ v přímém směru, tak to není úplně všude podle mých představ.

 • Broumovské stěny
  vložil(-a) dne 20.1.2017 (Pátek)

  Dnes odpoledne a navečer jsme projeli stopu z Božanova do Studené Vody, do Martínkovic za Chatu pod Korunou. Dál po Nové cestě nahoru na Pánův Kříž. Je upravena stopa po cestě lesem do Ameriky a dál na parkoviště Pod Pasa. Z Ameriky je projeta i spojka do Křinic (po červené značce dolů do vsi). Od Ameriky se skútr vracel do Martínkovic po poli kolem lesa. Pokud nebude foukat, bude asi lepší stopa na pláních pod lesem. V lese se těží, tak to není úplně ideální.
  IMG_2783

 • 14. 1. Broumovské stěny – Martínkovice, Pánův kříž, Amerika a Studená voda
  vložil(-a) dne 14.1.2017 (Sobota)

  Dnes dopoledne jsme projeli stopu z Martínkovic po cestě lesem do Ameriky a dál na parkoviště Pod Pasa, z Ameriky je projeta i spojka do Křinic (po červené značce dolů do vsi). Od Ameriky se skútr vracel do Martínkovic po poli kolem lesa. Na pláních fouká a stopa se zavívá, ale v lese to vypadá dobře.
  Dál je upravena stopa nahoru na Pánův kříž, tam je jako v pohádce.
  Je projeta i stopa z Martínkovic za Chatou pod Korunou na horní konec Božanova a dál od Veverky po loukách do Studené vody.

 • Stopy v Broumovských stěnách 6.1.2016
  vložil(-a) dne 6.1.2017 (Pátek)

  Dnes odpoledne jsme projeli stopu na klasiku z Martínkovic po cestě lesem do Ameriky a dál na parkoviště Pod Pasa, z Ameriky je projeta spojka do Křinic. Od Ameriky se skútr vracel do Martínkovic po poli kolem lesa. Dál pokračoval po Nové cestě na Pánův kříž. (Bohužel, zrovna dnes tady měli nějaký sraz myslivci asi z půlky okresu a krok pěšky neudělali – pod heslem autem až na hřeben Broumovských stěn.)
  Ještě je projeta stopa v Božanově od Veverky do Studené vody po loukách a zpět do Martínkovic. Na polích a loukách je na vyfoukaných místech menší vrstva sněhu, tak to je spíš na starší lyže.

 • Broumovské stěny
  vložil(-a) dne 17.2.2012 (Pátek)

  Dnes (17. 2. 2012) odpoledne jsme projeli trasu z Martínkovic do Ameriky a pod Pasa. Zítra ráno vyřízneme stopu na Pánův Kříž,do Studené Vody kolem Chaty pod Korunou zpět do Martínkovic.