Poslední aktualizace: 15. 6. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Zbečník – Krkavčina

vložil(-a) dne 4.12.2010 (Sobota)

Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Hronovsko oblast č.8
  vložil(-a) dne 4.2.2017 (Sobota)

  Včera upravena stopa z Machova na Sedmákovice – Zálesí – Hronov (Příčnice) – Velké Poříčí (kostel) – Velké Poříčí (Atas) – (lze pokračovat po cyklostezce na Náchod – Běloves) – zpět Velké Poříčí (letiště) – Žďárky (hřbitov) – Machovské Končiny – Machov (Kukulda) – zde pokračují stopy na Machovsko, Karlov, Slavný
  Stopa z Jírovy hory na Krkavčinu je prošlápnutá, dále přes Švédský vrch na Jestřebí hory. (viz. info – Jestřebí hory)

  Hronovská smyčka přes Fara se stále neprojíždí, chodí mnoho pěších a vlek „Hrnčířák“ , kterým se dalo přiblížit od vlakové zastávky Hronov – Žabokrky, nejezdí.
  Užijte víkend na běžkách. Thér

 • Hronovsko
  vložil(-a) dne 27.1.2017 (Pátek)

  Stopa z Machova na Sedmákovice – Zálesí – Hronov (Příčnice) – Velké Poříčí (kostel) – Velké Poříčí (Atas) – (lze pokračovat po cyklostezce na Náchod – Běloves) – zpět Velké Poříčí (letiště) – Žďárky (hřbitov) – Machovské Končiny – Machov (Kukulda) – zde pokračují stopy na Machovsko, Karlov, Slavný
  Je to od minulého týdne projeté, stopy v pohodě, někde bohužel pošlapané od pěších , psů a nad Velkým Poříčím někdo jel stopou koňmo (nechápu). Ale okolo je více stop.
  Ve V. Poříčí u letiště okruh, stopa nová, budou o víkendu závody.
  Stopa z Jírovy hory na Krkavčinu je prošlápnutá, dále přes Švédský vrch na Jestřebí hory je už stopa protažena, dobrá. (viz. info – Jestřebí hory)

  Hronovská smyčka přes Fara se stále neprojíždí, chodí mnoho pěších a vlek „Hrnčířák“ , kterým se dalo přiblížit od vlakové zastávky Hronov – Žabokrky, nejezdí.
  Užijte další slunečný víkend na běžkách.
  Skol Thér

 • Hronovsko
  vložil(-a) dne 20.1.2017 (Pátek)

  V pátek 20.1.2017 byla opět projeta stopa z Machova na Sedmákovice – Zálesí – Hronov (Příčnice) – Velké Poříčí (kostel) – Velké Poříčí (Atas) – (lze pokračovat po cyklostezce na Náchod) – zpět Velké Poříčí (letiště) – Žďárky (hřbitov) – Machovské Končiny – Machov (Kukulda) – zde pokračují stopy na Machovsko, Karlov, Slavný

  Stopa z Jírovy hory na Krkavčinu je prošlápnutá, dále přes Švédský vrch na Jestřebí hory je už stopa protažena strojově.

  Hronovská smyčka přes Fara se zatím neprojíždí, chodí zde mnoho pěších a vlek „Hrnčířák“ , kterým se dalo přiblížit od vlakové zastávky Hronov – Žabokrky, nejezdí.
  Užijte víkend na běžkách.

  Hezký den Thér

 • Hronovsko
  vložil(-a) dne 10.1.2017 (Úterý)

  V okolí Hronova jsou stopy prošlápnuté ve všech hlavních směrech. Domlouváme projetí skútrem před víkendem. Minulý víkend úprava neproběhla, protože všichni měli na svých úsecích tolik sněhu, že neměli kapacitu.

  Naštěstí je v Hronově dost nadšenců, co to prošlápnou, protože jsou rádi, že je zase po letech sněhu tolik, že lze přímo z Hronova vyjet.

  Skol Thér

 • Hronov a okolí
  vložil(-a) dne 8.2.2012 (Středa)

  Na všechny strany z Hronova jde vyjet na běžkách. Víkendové stopy jsou lehce zaváté, ale jsou čerstvě prošláplé. Podklad je ujetý od skútru. V lesních úsecích je hodně napadaných větviček a jehličí, hlavně v Maternici a na Krkavčině.  Z Jírovy hory je stopa prošlápnutá do Chlívců k hospodě a dál na Krkavčinu nebo Švédský vrch. Z Krkavčiny (parkoviště) po Panský cestě je kus vypluhovaný a dál jsou koleje a cesta nic moc,  směrem k Odolovu zase vypluhováno, plno jehličí a větviček. Stopa je podél cesty k vodojemu a pak je lepší odbočit hned za vodojemem (cca 100m) do lesa.

  Doporučuji vyjet z Příčnice, lze se sklouznout na Machov, Žďárky i na Velké Poříčí. Na polích je sice trochu zaváto, ale jede se dobře, i dnes jsou stopy opět prošlápnuté na všechny směry.    Skol msjt