Poslední aktualizace: 14. 12. 2018

Lyžařské tratě v Kladském pomezí

Okruh Dobrošov

vložil(-a) dne 4.12.2010 (Sobota)

červená značka
délka cca 3 – 15 km

Popis:
Trať tvoří okruh na pláních na Dobrošově, případně bude snahou protáhnout stopu přes Českou Čermnou a přes Borovou až k Jedli nad Novým Hrádkem.
Velmi záleží na sněhové pokrývce a na činnosti lesníků, kteří v uvedených lokalitách často provádějí těžbu dřeva a je možné, že uvedené trasy nejsou z tohoto důvodu sjízdné.
Stěžejní je však okruh na Dobrošově, upravovaný při vhodných sněhových podmínkách.

Praktické informace:
Způsob údržby:
Stopa je prováděna čtyřkolkou se stopařem a hladítkem.

Možnost občerstvení:
Jiráskova chata, Dobrošov – tel. 491 520 185
Penzion Krásné časy u Poláčků, Dobrošov – tel. 777 320 570, http://www.penzion-krasnecasy.cz/

Návaznost dalších tras:
Velké Poříčí – Dobrošov (červené značení)


Nejnovější aktuality z této trasy:

 • Dobrošov, Běloves – Velké Poříčí
  vložil(-a) dne 3.2.2017 (Pátek)

  Ve čtvrtek a pátek proběhla úprava běžecké stopy na Dobrošově – zde okruh cca 3 km, a úprava okruhu za Albertem a Kauflandem v Bělovsi a dále trasa od hraničního přechodu v Bělovsi do Velkého Poříčí po loukách a zpět do Bělovse

  V sobotu 4.2.2017 se uskuteční na louce za Hyperalbertem v Bělovsi Náchodský biatlon, na jehož konání se podílí Sportovní klub Běloves úpravou běžecké stopy pomocí čtyřkolky a žehličky. Přijďte si vyzkoušet i vy, jaké to je běhat na lyžích a střílet.

  Náchodský biatlon 4.2.2017

   

 • Běloves, Velké Poříčí, Dobrošov
  vložil(-a) dne 27.1.2017 (Pátek)

  Ve čtvrtek 26.1.2017 upravena stopa za Kauflandem v Bělovsi a okruh k Atasu a Drapačovi do Velkého Poříčí a zpět. Stopa je opět ve výborné kvalitě, sjízdná i v večerních / nočních hodinách, s čelovkou i bez čelovky (s čelovkou lépe :-) )

  Přijďte si užít běžeckou stopu z Náchoda do Velkého Poříčí.

  Dnes, nejpozději zítra, bude ještě upraven okruh na Dobrošově. Zde je jako nejlepší výchozí místo parkoviště u Jiráskovy chaty na Dobrošově.

 • Dobrošov, Kaufland Běloves
  vložil(-a) dne 21.1.2017 (Sobota)

  Dnes dopoledne upravena stopa na Dobrošově a za Kauflandem v Bělovsi, stopa v dobré kvalitě

 • Dobrošov, Kaufland Běloves, Malé Poříčí
  vložil(-a) dne 7.1.2017 (Sobota)

  Dnes odpoledne upravena stopa na Dobrošově od hrany vršku Maliňáku k Jiráskově chatě na Dobrošově a dále k parkovišti (pro letní provoz – chodí se odtud k dělostřeleckému srubu) v celkové délce cca 5,5 km

  Dále projeta stopa od lázní v Bělovsi po louce, kolečko na louce za Kauflandem a dále stopa pokračuje do Velkého Poříčí k Drapačovi, v délce cca 20 km tam a zpět.

  Dále informace o úpravě stopy zveřejněny na FB ve skupině Dění Náchodska

 • Úprava okruhu na Dobrošově 17.2.2015
  vložil(-a) dne 17.2.2015 (Úterý)

  Dnes dopoledne jsme provedli úpravu stopy na Dobrošově. Okruh byl upraven v délce cca 4 km od dobrošovské chaty podle příjezdové cesty přes louku kolem pěchotního srubu Můstek k parkovišti a odtud zpět kolem p.s. Můstek k pěchotnímu srubu Jeřáb na kopec Maliňák a zpět k turistické chatě Dobrošov.

  I když se to dle podmínek v Náchodě, Bělovsi a okolí nezdá, tak na Dobrošově jsou ještě solidní podmínky na běžky. Snad stopa nějaký den vydrží. Pokud budou nadále noční mrazy, sníh by mohl ještě vydržet.

  Stopa od parkoviště na Dobrošově