Hronov

Hronovská smyčka

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 5,5 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Hronovská smyčka

Trasa odbočuje v Sedmákovicích z trasy Machov – Velké Poříčí. Kopíruje cestu směrem na Vysokou Srbskou, vede kolem kravína, (lze odbočit vpravo k hospodě „Na kopci“) dále přes louku směrem ke hřbitovu, okolo hřbitova „Na příhoně“ k hranici lesa „Pod Kubečkovým lesem“, následuje prudký krátký sjezd. Dále stopa pokračuje polem ke křížku 503 m n.m. Následuje odbočení vpravo, mírný sjezd k Vítovým dolům a lesem až na louky nad vlekem „Hrnčířák“ (sjezdovkou k žel. zastávce Žabokrky ). Stopa pokračuje mírným traverzem k lomu na Farách a sjezdem při okraji lesa k vodojemu, po červené tur.značce prudkým stoupáním na křižovatku „K milířům“ ke křížku. Dále mírným stoupáním na „Vrše“ 518 m n.m. (krásný rozhled na Krkonoše, Bor, Dobrošov) a následně sjezdem zpět ke křížku 503 m.n.m, kde se Hronovská smyčka uzavírá.

Nejvýhodnější nástup pro Hronováky je u vodojemu na Farách, pro ostatní vystoupit v žel. zastávce Hronov-zastávka Žabokrky, přejít silnici k vleku „Hrnčířák“ a dle zdatnosti využít vlek nebo vyšlápnout sjezdovku, získat výškové metry a na horním konci se připojit na udržovanou stopu.


Mapa

Způsob údržby:
skútr, 1 stopa, před víkendem, v souběhu s úpravou trasy Machov – Velké Poříčí

Možnosti občerstvení:
Hronov (více možností)
Vysoká Srbská: Hospoda Na kopci – tel. 491 483 866

Návaznost dalších tras:
Machov – Velké Poříčí
Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

04. 02.2023

Jírova hora - Maternice - Nad Chlívci - bus. odbočka

oblast 8 Hronov
Petr Malek
vložil Petr Malek
fotografie 0x
Trasa Jírova hora – Maternice - Nad Chlívci - bus. odbočka.
Součástí trasy je 2km tréninkové kolečko na Jirově hoře. Dostupnost: pěšky od Wikovu na Jírovu Horu. Trasa koresponduje nejprve s červenou a dále modrou turistickou trasou.
Trasa aktuálně projeta 4.2. 2023. Bohužel noční vichřice udělala své. Stromy odstraněny, ale v úsecích vzrostlého lesa je to plné větví. Budeme čekat na nový sníh.