Jestřebí hory

Babiččino údolí

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 5 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě bruslení

Babiččino údolí

Nenáročná trasa, sjízdná jen za dobrých sněhových podmínek.

Trasa je nenáročná, vede vesměs rovinatým terénem. Začíná u vstupu do „Bažantnice“ v České Skalici nedaleko Klubovny zahrádkářů. Kopíruje řeku Úpu a po loukách směřuje k „Vilémovu mostu“ za místní částí Zlíč. Zde přechází cestu vedoucí do Ratibořic a pokračuje malebným Babiččiným údolím pod „Ratibořickým zámkem“, vyúsťuje u „Mandlu“ , okolo kterého projde k „Mlýnu . Po louce obejde pomník „Babičky B.Němcové“, vede k „Bělidlu“ , ke „splavu Viktorky“ a řeku přechází přes „Bílý most“ . Za mostem sjíždí na louku směrem k hájence „Na Pohodlí“ . Stopa končí u „Žernovské lávky“ a stejnou trasou se vrací zpět do České Skalice.


Mapa
Doprava:
Autobusem, vlakem do České Skalice – nástup na trasu cca 1 km za lávkou přes Úpu v blízkosti klubovny zahrádkářů a vstupu do „Bažantnice“, popřípadě autobusem do Zlíče – nástup na trasu cca 400 m v Ratibořicích u Vilémova mostu.

Možnosti občerstvení:
Hotel Holzbecher
Restaurace Barunka ve Zlíči (400 m od trasy – Vilémova mostu)
Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

19. 01.2024

Jestřebí hory 19.1.2024

oblast 1 Jestřebí hory
Zdeněk Špringr
vložil Zdeněk Špringr
fotografie 6x
Ahoj, 
Dnes  upravena Panská cesta z Odolova k Bílému kůlu. Panská je uježděná a po stranách je vyříznuta stopa. Od Bílého kůlu je nejlepší cesta okolo Lotranda, kde je stopa až na Paseky. Stopa je i okolo rozhledny ale jsou tu popadané stromy.
Trošku nás zdrželi spadlé stromy, a tak jsme dnes víc nestihli .
Pokračování hned zítra ráno.
Zítra upravíme kolečko na Pasekách
(skate i klasika, Louku nad Slavětínem, ke “Křížku” nad Radvanice. A dle sněhu i cestu na Markoušovickou rozhlednu a na Petříkovice.
Sněhu je dost a podmínky jsou ideální.
Skol