Machovsko

Machov: běžecké tratě

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 10 km
  • značka trasy Červená
  • úprava tratě bruslení

Machov: běžecké tratě

Dobře dostupné tréninkové stopy pro klasiku i bruslení, sjízdnost i při malé sněhové pokrývce.

Běžecké stopy v Machově pravidelně strojově upravuje Borský klub lyžařů Machov. Jsou to závodní tratě s parametry pro konání republikových závodů klasickým stylem i bruslením pro všechny kategorie.

Jelikož profil tratí se vyznačuje táhlými stoupáními a mírnými sjezdy, jsou tyto tratě vhodné i pro rodinné výlety. Jsou v délkách 1, 2, 3, 5 a 7.5 a 10 km. Tratě využívají rozlehlých luk, na kterých se klikatí směrem pod Homoli a pokračují až do Nouzína k polské hranici, odkud se vrací zase zpět.

Tratě začínají a končí u běžecké buňky v Dolečku, vzdálené 500 metrů od parkoviště pod machovským náměstím. Jejich výhodou je sjízdnost i při malé sněhové pokrývce kolem 10 cm.

Trasy se upravují několikrát za týden, tak aby sloužily každý den svému účelu. Pro večerní lyžování je určeno cca 600 m dlouhé osvětlené kolečko.


Mapa

Způsob údržby:
rolba a skútr – 4m šířka na bruslení a 1-2 stopy na klasiku.

Možnosti občerstvení:
Restaurace Obecní dům, náměstí
Penzion u Lidmanů Machovská Lhota

Návaznost dalších tras:
Trasa přes Bor (10 km, červené značení)
Trasa do Závrch (10 km, zelené značení)
Červená trasa

Trasy s nejvyšší prioritou údržby, tzv. páteřní: jsou vždy upravovány jako první.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

19. 01.2024

Machov

oblast 7 Machovsko
Jirasek Hopboots
vložil Jirasek Hopboots
fotografie 2x
Zrdavím z Machova všechny lyžaře.
Dnes jsme opět projeli stopy z Machova pod Homoli až do Nouzína na skate a i na klasiku. Připadlo od včera cca 5 cm , tak je to v pohodě. 
Zítra a v neděli jsme pro vás připravili slunečné počasí, tak toho využijte ! Od pondělí z toho zase bude jen voda .......

SKOL
Standa