Jestřebí hory

Babiččino údolí

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 5 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě bruslení

Babiččino údolí

Nenáročná trasa, sjízdná jen za dobrých sněhových podmínek.

Trasa je nenáročná, vede vesměs rovinatým terénem. Začíná u vstupu do „Bažantnice“ v České Skalici nedaleko Klubovny zahrádkářů. Kopíruje řeku Úpu a po loukách směřuje k „Vilémovu mostu“ za místní částí Zlíč. Zde přechází cestu vedoucí do Ratibořic a pokračuje malebným Babiččiným údolím pod „Ratibořickým zámkem“, vyúsťuje u „Mandlu“ , okolo kterého projde k „Mlýnu . Po louce obejde pomník „Babičky B.Němcové“, vede k „Bělidlu“ , ke „splavu Viktorky“ a řeku přechází přes „Bílý most“ . Za mostem sjíždí na louku směrem k hájence „Na Pohodlí“ . Stopa končí u „Žernovské lávky“ a stejnou trasou se vrací zpět do České Skalice.


Mapa
Doprava:
Autobusem, vlakem do České Skalice – nástup na trasu cca 1 km za lávkou přes Úpu v blízkosti klubovny zahrádkářů a vstupu do „Bažantnice“, popřípadě autobusem do Zlíče – nástup na trasu cca 400 m v Ratibořicích u Vilémova mostu.

Možnosti občerstvení:
Hotel Holzbecher
Restaurace Barunka ve Zlíči (400 m od trasy – Vilémova mostu)
Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

10. 02.2023

Jestřebí hory – aktuální sněhové zpravodajství 10. 2. 2023 (pátek)

oblast 1 Jestřebí hory
Zdeněk Špringr
vložil Zdeněk Špringr
fotografie 0x

Včera se na trati z Odolova na Paseky po Panské cestě pořezaly ještě poslední dva průjezdy pod stromy (nemusíte podlézat). K Bílému Kolu jsou na některých úsecích větvičky a jehličí. Od Bílého Kolu na Paseky se pěkně svezete. Na Pasekách dnes navečer upravíme okruhy na louce a projedeme nad radvanický vlek a Slavětín. K Markoušovické rozhledně jsou popadané stromy, tam nám to nejde upravit. Jinak pěkné sklouznutí.

 

Škol Zdeněk Špringr