Jestřebí hory

Babiččino údolí

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 5 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě bruslení

Babiččino údolí

Nenáročná trasa, sjízdná jen za dobrých sněhových podmínek.

Trasa je nenáročná, vede vesměs rovinatým terénem. Začíná u vstupu do „Bažantnice“ v České Skalici nedaleko Klubovny zahrádkářů. Kopíruje řeku Úpu a po loukách směřuje k „Vilémovu mostu“ za místní částí Zlíč. Zde přechází cestu vedoucí do Ratibořic a pokračuje malebným Babiččiným údolím pod „Ratibořickým zámkem“, vyúsťuje u „Mandlu“ , okolo kterého projde k „Mlýnu . Po louce obejde pomník „Babičky B.Němcové“, vede k „Bělidlu“ , ke „splavu Viktorky“ a řeku přechází přes „Bílý most“ . Za mostem sjíždí na louku směrem k hájence „Na Pohodlí“ . Stopa končí u „Žernovské lávky“ a stejnou trasou se vrací zpět do České Skalice.


Mapa
Doprava:
Autobusem, vlakem do České Skalice – nástup na trasu cca 1 km za lávkou přes Úpu v blízkosti klubovny zahrádkářů a vstupu do „Bažantnice“, popřípadě autobusem do Zlíče – nástup na trasu cca 400 m v Ratibořicích u Vilémova mostu.

Možnosti občerstvení:
Hotel Holzbecher
Restaurace Barunka ve Zlíči (400 m od trasy – Vilémova mostu)
Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

18. 01.2019

Jestřebí hory – aktuální sněhové zpravodajství (pátek 18. 1. 2019)

oblast 1 Jestřebí hory
Zdeněk Špringr
vložil Zdeněk Špringr
fotografie 3x

Úsek Odolov – Bílý Kůl – Paseka v Jestřebích horách pěkné svezení. Uválcovaná Panská cesta nám pěkně přituhla, v tuto chvíli sněhový poprašek. Od Petrovické chaloupky už toho máme více. Dnes odpoledne u Kolčarky řízneme jeden strom, jinak to je vyčištěné. Potom zařízneme klasiku na Pasekách. Tam vykroužíme kolečko – super podmínky, k tomu upravíme na Markoušovickou rozhlednu. Pokud nebude vichr, nebo husté chumelení, bude perfektní svezení. K Bílému kolu si také docela dobře zabruslíte.

Skol  Zdeněk Špringr

(teplota na Odolově  -3 st.)