Jestřebí hory

Úpice – Paseky

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 13 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Úpice – Paseky

Trasa začíná v Batňovicích za sídlištěm pod kostelem, ostřejším stoupáním pokračuje na pole u Kvíčaly, průjezdem Kvíčalou protíná cestu od Úpice (připojení běžkařů od Úpice) a pokračuje mírným sjezdem po polích k železniční trati (zastávka ČD Suchovršice), mírným stoupáním přes Končiny vede k silnici na Trutnov, kterou přetíná a pokračuje stále mírným stoupáním polem, lesem, loukou, kolem vrch Hůra, přes horní konec Markoušovic až prudkým výšvihem na Paseky. Na Pasekách je možné využít 2 km okruh (červená trasa), občerstvení na Jestřebí boudě nebo na Čepelce. Nadmořská výška trasy se pohybuje od 360 m n.m. (Batňovice) do 700 m n.m. (hřebeny Jestřebích hor).


Mapa
Možnosti občerstvení
Batňovice (více možností)
Úpice (více možností)
Chata Řehačka, Paseky (pátek podvečer, sobota, neděle)

Návaznost dalších tras:
Paseky – Odolov (délka 8 km, červená značka)
Paseky – Petříkovice (délka 4 km, modrá značka)
Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

10. 02.2023

Jestřebí hory – aktuální sněhové zpravodajství 10. 2. 2023 (pátek)

oblast 1 Jestřebí hory
Zdeněk Špringr
vložil Zdeněk Špringr
fotografie 0x

Včera se na trati z Odolova na Paseky po Panské cestě pořezaly ještě poslední dva průjezdy pod stromy (nemusíte podlézat). K Bílému Kolu jsou na některých úsecích větvičky a jehličí. Od Bílého Kolu na Paseky se pěkně svezete. Na Pasekách dnes navečer upravíme okruhy na louce a projedeme nad radvanický vlek a Slavětín. K Markoušovické rozhledně jsou popadané stromy, tam nám to nejde upravit. Jinak pěkné sklouznutí.

 

Škol Zdeněk Špringr