Teplicko

sjízdnost

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 11 km
  • značka trasy Červená
  • úprava tratě klasika

Jiráskovy skály – Adršpach

Trasa začíná u zámečku na Bischofsteinu (Jiráskovy skály). Po žluté turistické značce objíždí vně lesa vrch Čáp (nejvyšší bod Teplicko-adršpašské oblasti, 786 m n.m.) Dále trasa přetíná louky a vede pod Zvětralý vrch, kde je možné odbočit do obce Janovice (odtud je možné pokračovat přes Radvanice dále na Jestřebí hory). Popisovaná červená trasa pokračuje po žluté turistické značce (dle sněhových podmínek – je možné mírné odchýlení). Následuje krátké stoupání, pokračování zvlněným terénem a dlouhým bezpečným sjezdem k odbočce do Vlčí rokle. Dále je možno pokračovat stále po žluté tur.značce do Dolního Adršpachu. Z Dolního Adršpachu je návaznost na stopu kolem Křížového vrchu a napojení na trasu Adršpach – Zdoňov – Teplice nad Metují.


Mapa
Způsob údržby:
Skútr-stopař. Stroj se většinou vrací stejnou cestou, budou tedy až na výjimky upravovány dvě souběžné stopy převážně o víkendech, parkoviště u skal.

Možnosti občerstvení:
Bischofstein, tel. 491 581 023
Adršpach (více možností) – tel. 491 586 012 (informační centrum)
Červená trasa

Trasy s nejvyšší prioritou údržby, tzv. páteřní: jsou vždy upravovány jako první.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

08. 02.2019

Teplice - Zdoňov na víkend projeto

oblast 3 Teplicko
Tomáš Čada
vložil Tomáš Čada
fotografie 0x
V pátek odpoledne byly projety klasické stopy od Komína za školou přes Kótu pod Zdoňovskou Hejdu (napojení na adršpašský okruh), okruh po loukách k Lípě ve Zdoňově (napojení na adršpašský okruh), ke Kříži Smíření, zpět na Kótu a ke Komínu. Sníh vlhký, teplota +1°C, nefouká... Skol. Redpoint team