Adršpach

Adršpach - stopa pro klasiku

  • sjízdnost trasy NE
  • délka celkem 23 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Adršpach - klasika

Pro klasiku je v Adršpachu upravován kratší okruh (cca 2,5km) na loukách u Havraního města a Ozvěny, nástup  od hospody u Tošováka nebo od Zámku Adršpach (přes hráz bývalého rybníka).

Od nádraží v Horním Adršpachu je třeba se přesunout cca 300m podél železnice směr Janovice, Trutnov nebo po silnici k rybníku v Horním Adršpachu. Tam začíná upravená klasická stopa vedoucí do Hodkovic, dále na křižovatku Krčmov zpět do Horního Adršpachu, na Vypich, do Zdoňova a přes Zdoňovskou hejdu ke Skalnímu mlýnu a po cyklostezce zpět do Dolního Adršpachu k hlavnímu parkovišti (20km). Při zaparkování auta na hlavním parkovišti (50,- Kč) doporučujeme přesun vlakem jednu stanici (dle platného jízdního řádu)  z Dolního do Horního Adršpachu a podle popisu výše se vydat do stopy uvedeným způsobem. Lyžaři se tak často vyhnou v případě obráceného směru cestě pěšky cca 3km s lyžemi v ruce přes celý Adršpach zpět k autu na hlavní parkoviště. Ze Zdoňova se dá trasa zkrátit (na 15km) přes Křížový vrch rovnou na hlavní parkoviště.

Aktuální stav po každé úpravě stop sledujte na www.bilestopy.cz , v aktualitách www.ski.kladskepomezi.cz a na stránkách infocentra Adršpach.


Mapa
Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

21. 01.2024

Adršpach neděle 21.1.

oblast 2 Adršpach
Jirka Menšík
vložil Jirka Menšík
fotografie 0x
Dnes ráno dokončena úprava všech tratí v okolí Adršpachu vyznačených v mapách. Sledujte mapu na www.bilestopy.cz.
Skol, užijte si slunečnou neděli na lyžích.