Broumovské stěny

Martínkovice – Hoprich

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 3 km
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Martínkovice – Hoprich

Trasa začíná u Chaty pod Korunou na úpatí Broumovských stěn, jako kolmá odbočka z modře značené trasy Martínkovice – Studená Voda. Směřuje přes pláně k posledním domkům v Martínkovicích, křižuje silnici Martínkovice – Božanov a pokračuje směrem na Otovice k vršku Hoprich. Po 1 600 metrech (před lesem) stopa odbočuje vlevo a pokračuje po okraji lesa směrem na Otovice. Při sjezdu do Otovic u křížku trasa odbočuje doleva (zde můžete pokračovat rovně, sjet 600 metrů do Otovic a občerstvit se), dále pokračuje kolem „Myslivecké chaty“ po lesní cestě zpět na Martínkovice.


Mapa

Způsob údržby:
Skútrem. Nelze projíždět okruh, skútr se stejnou cestou vrací zpět, kde je to možné, projíždějí se 2 stopy pro klasické lyžování.

Návaznost dalších tras:
Martínkovice – Studená Voda (modré značení)
Pod Pasy – Pánův kříž (červené značení)

Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

11. 01.2019

Broumovské stěny

Jaromír Jirka
vložil Jaromír Jirka
fotografie 4x
Dnes odpoledne jsme projeli stopu z Martínkovic do Ameriky a dál kolem kaple sv. Huberta na parkoviště nad Jetřichovskou křižovatkou po cestě lesem. Zpátky se skútr vracel kolem lesa, ale na pláních dost fouká. Dále je projeta cesta z Martínkovic na Pánův kříž a na Slavný.