Broumovské stěny

Martínkovice – Studená voda

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 10 km
  • značka trasy Modrá
  • úprava tratě klasika

Martínkovice – Studená voda

Trasa začíná v sedle Pod Božanovským Špičákem, odbočkou z červené trasy Pod Pasy – Pánův kříž. Po členité pěšině označené v mapách jako Strážní stezka vede na Machovský kříž (zde je možnost napojit se na stopu, která vede na turistický hraniční přechod s PL a dále na upravované stopy v Górach Stolowych). Daná trasa na Machovském kříži odbočuje doleva a po staré obchodní cestě pokračuje asi 1,7 km dlouhým sjezdem na horní konec Božanova. Vyjíždí z lesa a zde je možné odbočení vlevo směrem na Martínkovice. Celá trasa dále pokračuje doprava po kraji lesa po vrstevnici. Pod Červeným Vrškem odbočuje do lesa, kolem rybníka, mírným sjezdem vede do tábora ve Studené Vodě. Projíždí táborem, pokračuje vlevo po loukách pod Červený vršek a známou cestou se vrací na rozcestí U Veverky. Odtud trasa vede rovně napříč údolím za božanovský tábor a nad vodní nádrž. Následuje stoupání po lesní cestě a sjezd nad Martínkovice na rozcestí s červenou trasou Pod Pasy – Pánův kříž.


Mapa

Způsob údržby:
Skútrem. Nelze projíždět okruh, skútr se stejnou cestou vrací zpět, kde je to možné, projíždějí se 2 stopy pro klasické lyžování.

Návaznost dalších tras:
Martínkovice – Hoprich (zelené značení) Pod Pasy – Pánův kříž (červené značení) Z Machovského kříže lze pokračovat na upravované stopy v Górach Stolowych v PL.

Modrá trasa

Méně důležité stopy, údržba probíhá až po projetí červených tras a také v závislosti na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

11. 01.2019

Broumovské stěny

Jaromír Jirka
vložil Jaromír Jirka
fotografie 4x
Dnes odpoledne jsme projeli stopu z Martínkovic do Ameriky a dál kolem kaple sv. Huberta na parkoviště nad Jetřichovskou křižovatkou po cestě lesem. Zpátky se skútr vracel kolem lesa, ale na pláních dost fouká. Dále je projeta cesta z Martínkovic na Pánův kříž a na Slavný.