Policko

Police n. Metují – Lachov – Dědov – Police

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 16 km
  • značka trasy Modrá
  • úprava tratě klasika

Police n. Metují – Lachov – Dědov – Police

Technický stav: Trať začíná a končí v areálu „Nebíčko“ u dolní stanice lyžařského vleku. Klasická běžecká stopa je udržována dle možností. Navazuje na okruhy na Nebíčku a pokračuje přes silnici Bukovice – Žďár n. M. a přes potok severním směrem k silničce na Ostaš.

Zde je možnost odbočit 1,5 km vlevo k občerstvení v chatové osadě Ostaš, restaurace „U Malíka“.

Trasa dále pokračuje za silničkou po pastvinách podél Ostaše, mírným stoupáním nad údolí Klučanka. Protne údolí a pokračuje podél Hejdy až nad obec Lachov (souběžně se silnicí z Pěkova do Lachova). Tam se trasa otáčí zpět do Police nad Metují.Mapa

Způsob údržby:
Celý okruh je udržován pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky.

Možnosti občerstvení
Chatová osada Ostaš (v zimním období pátek, sobota, neděle)

Návaznost dalších tras:
Police n. M: Tréninkový okruh na Nebíčku (3 km)
Klučanka – Dědov Javor (V údolí Klučanka je z výše popsané trasy odbočka po červené turistické značce do Dědova, kde je možno pokračovat za řekou Metují a silnicí směrem na Skály (Bischofstein) a až do Horního Adršpachu).

Modrá trasa

Méně důležité stopy, údržba probíhá až po projetí červených tras a také v závislosti na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

14. 02.2019

Policko 14.2

oblast 4 Policko
Jiří Černý
vložil Jiří Černý
fotografie 1x
Během dnešního dne byla v rámci Mezinárodního turistického srazu projeta stopa z Adršpachu do Police. Od Kalous k Záboři se musí jet po zledovatělé asfaltce (po loukách to nejde z důvodu ohrad).  Nad Dědovem u vysílače je hnědý úsek. Z Dědova do Klučanky je to lesem taky zledovatělé. Sníh končí až u Michálku - do té doby je vrstva většinou min 20cm - bohužel totálně mokrého. Od Michálku zeleno.

Co se týče Slavného - z Červeňáku na Slavný to nejde. Od Slavenského parkoviště je cca 200m střídavě zeleno ale pak je najeto kolečko k vysílači a k posedu. Od posedu by se dalo ještě sjet k asfatlce ale dál ne. Silnice na Pánův kříž je holá.