Policko

Klůčanka

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 16 km
  • značka trasy Červená
  • úprava tratě klasika

Police n. M. – Lachov – Klůčanka – Police

Trať začíná a končí v areálu „Nebíčko“ u dolní stanice lyžařského vleku. Klasická běžecká stopa je udržována jako prioritní turistická trasa pro oblast Policko. Navazuje na okruhy na Nebíčku a pokračuje přes silnici Bukovice – Žďár n. M. a přes potok severním směrem nad Bukovici k silničce na Ostaš.

Zde je možnost odbočit 1,5 km vlevo k občerstvení v chatové osadě Ostaš, restaurace „U Malíka“ a případně pokračovat na žďárskou stranu.

Směrem ke Klůčance a Lachovu trasa pokračuje mírným sjezdem k Pěkovu, překříží silničku na Ostaš a pokračuje po pastvinách podél Ostaše, mírným stoupáním nad údolí Klůčanka. Protne údolí a pokračuje podél Hejdy až nad obec Lachov (souběžně se silnicí z Pěkova do Lachova). Tam se trasa otáčí a smyčkou projede údolí Kůčanky. Odtud lze za výjimečně dobrých sněhových podmínek sjet do Dědova (trasa Klůčanka - Dědov). Obvykle se ale vrátíte protiběžně se stoupací trasou zpět nad Pěkov a Bukovici. 

Trasu si můžete prodloužit navazujícím Žďárským okruhem - vystoupejte panelkou na pole pod chatovou osadu Ostaš a pokračujte dle popisu uvedeného okruhu. Vrátíte se opět touto panelkou a sjedete do Police na Nebíčko.Mapa

Způsob údržby:
Celý okruh je udržován pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky. Technicky zajišťuje spolek SKI Police nad Metují.

Možnosti občerstvení
Chatová osada Ostaš (v zimním období pátek, sobota, neděle)

Návaznost dalších tras:
Police n. M: Tréninkový okruh na Nebíčku (3 km) - nástupní místo
Klučanka – Dědov Javor (V údolí Klučanka je z výše popsané trasy odbočka po červené turistické značce do Dědova, kde je možno pokračovat za řekou Metují a silnicí směrem na Skály (Bischofstein) a až do Horního Adršpachu.)

Mapa tras v oblasti Policko na Bílé stopy.cz


Červená trasa

Trasy s nejvyšší prioritou údržby, tzv. páteřní: jsou vždy upravovány jako první.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

21. 01.2024

Police - Slavný 21.01.24

oblast 1 Policko
Jiří Černý
vložil Jiří Černý
fotografie 1x
Stopa na Slavném obnovena. 
POZOR v úseku nad Šarkánem ..... tam to je vyfoukané a samý kámen !!!!

Slavný je parádní, jen u vodojemu je trošku roleta, vyfoukané jazyky. 

Skol