Policko

Tréninkový okruh u vleku na Nebíčku

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 3 km
  • značka trasy Červená
  • úprava tratě bruslení

Tréninkový okruh u vleku na Nebíčku

Snadno dostupné tratě pro klasiku i bruslení.

Technický stav: Okruh je veden po loukách v okolí lyžařského vleku na Nebíčku. Areál je díky lyžařskému vleku osvětlen do 17:30 h a 2x týdně do 21 h, což lyžaři ocení zejména v prosinci a až do poloviny února.

Lyžařský areál Nebíčko se nachází po levé straně hlavní silnice na výjezdu z Police n. M. směrem na Broumov, nedaleko čerpací stanice.


Mapa
Způsob údržby:
Úprava skútrem se stopařem, a to jak pro klasiku, tak i pro volnou techniku (bruslení) několikrát v týdnu – dle sněhových podmínek.

Návaznost dalších tras
Police nad Metují – Lachov – Dědov Police nad Metují (délka 16 km, modré značení)

Červená trasa

Trasy s nejvyšší prioritou údržby, tzv. páteřní: jsou vždy upravovány jako první.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

14. 02.2019

Policko 14.2

oblast 4 Policko
Jiří Černý
vložil Jiří Černý
fotografie 1x
Během dnešního dne byla v rámci Mezinárodního turistického srazu projeta stopa z Adršpachu do Police. Od Kalous k Záboři se musí jet po zledovatělé asfaltce (po loukách to nejde z důvodu ohrad).  Nad Dědovem u vysílače je hnědý úsek. Z Dědova do Klučanky je to lesem taky zledovatělé. Sníh končí až u Michálku - do té doby je vrstva většinou min 20cm - bohužel totálně mokrého. Od Michálku zeleno.

Co se týče Slavného - z Červeňáku na Slavný to nejde. Od Slavenského parkoviště je cca 200m střídavě zeleno ale pak je najeto kolečko k vysílači a k posedu. Od posedu by se dalo ještě sjet k asfatlce ale dál ne. Silnice na Pánův kříž je holá.