Policko

Pod Ostašem - Žďár

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 10
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Žďárský okruh

Trasa vedoucí po polích mezi Osašem, Žďárem a Českou Metují. Na trasu nastoupíte z obce Žďár nad Metují, nebo od chatové osady Ostaš, a nebo od Police z "červené" trasy vedoucí do Klůčanky. V tom případě na žďárskou stranu vystoupáte panelkou na pole pod chatovou osadu Ostaš, odkud trasa pokračuje sjezdem nad Žďár nad Metují, podél lesa (Ostaše) se stopa stáčí až nad Dědov, vrací se nad zastávkou ČD Česká Metuje, podjede železniční trať a u kravína překříží silnici. Odtud vede okruh nad Maršov a k Vlčinci. Po hraně nad železniční tratí se vrátíte k vlakové zastávce Žďár nad Metují, přetnete silničku na Maršov a podél kolejí a silnice se vrátíte k českometujské bioplynce. Přejedete silnici Žďár-Metuje, stejným podjezdem podjedete trať a za kolejemi se stočíte ke Žďáru nad Metují. Vystoupáte pod Ostaš a panelkou se vrátíte nad Bukovici a sjedete do Police na Nebíčko.


Mapa
Trasa je udržována pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky. Technicky zajišťuje spolek SKI Police nad Metují. Trasa je udržována až po projetí červené trasy Police - Lachov - Klůčanka a to pouze za vhodných sněhových podmínek.

Možnosti občerstvení
Chatová osada Ostaš

Návaznost dalších tras:

Tréninkový okruh u vleku na Nebíčku (Police n. M.)
Police n. M. - Lachov - Klůčanka

Mapa tras v oblasti Policko na Bílé stopy.cz

Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

21. 01.2024

Police - Slavný 21.01.24

oblast 1 Policko
Jiří Černý
vložil Jiří Černý
fotografie 1x
Stopa na Slavném obnovena. 
POZOR v úseku nad Šarkánem ..... tam to je vyfoukané a samý kámen !!!!

Slavný je parádní, jen u vodojemu je trošku roleta, vyfoukané jazyky. 

Skol