Policko

Pod Ostašem - Žďár

  • sjízdnost trasy ANO
  • délka 10
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Žďárský okruh

Trasa vedoucí po polích mezi Osašem, Žďárem a Českou Metují. Na trasu nastoupíte z obce Žďár nad Metují, nebo od chatové osady Ostaš, a nebo od Police z "červené" trasy vedoucí do Klůčanky. V tom případě na žďárskou stranu vystoupáte panelkou na pole pod chatovou osadu Ostaš, odkud trasa pokračuje sjezdem nad Žďár nad Metují, podél lesa (Ostaše) se stopa stáčí až nad Dědov, vrací se nad zastávkou ČD Česká Metuje, podjede železniční trať a u kravína překříží silnici. Odtud vede okruh nad Maršov a k Vlčinci. Po hraně nad železniční tratí se vrátíte k vlakové zastávce Žďár nad Metují, přetnete silničku na Maršov a podél kolejí a silnice se vrátíte k českometujské bioplynce. Přejedete silnici Žďár-Metuje, stejným podjezdem podjedete trať a za kolejemi se stočíte ke Žďáru nad Metují. Vystoupáte pod Ostaš a panelkou se vrátíte nad Bukovici a sjedete do Police na Nebíčko.


Mapa
Trasa je udržována pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky. Technicky zajišťuje spolek SKI Police nad Metují. Trasa je udržována až po projetí červené trasy Police - Lachov - Klůčanka a to pouze za vhodných sněhových podmínek.

Možnosti občerstvení
Chatová osada Ostaš

Návaznost dalších tras:

Tréninkový okruh u vleku na Nebíčku (Police n. M.)
Police n. M. - Lachov - Klůčanka

Mapa tras v oblasti Policko na Bílé stopy.cz

Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

22. 01.2021

Klůčanka i Slavný, využijte slunečné počasí

oblast 1 Policko
Jan Pohl
vložil Jan Pohl
fotografie 0x
Stopa do Klůčanky, projetá ve středu odpoledne, je v dobrém stavu, vzhledem k teplotě na fialový+červený klistr.
Stopy na Slavném + sjezd do Police jsem projel v pátek dopoledne, bohužel jsem nezapnul GPS záznam na Bílé stopy, ale je to jako minule.
Využijte slunečné počasí a možná i poslední lyžování... nevíme, co zbude po sobotním dešti.
Bruslařské kolečko na Nebíčku bude i v pátek použitelné, krtiny jsou jasně označené hnědým pruhem, kaluže zřetelně viditelné a travnaté pásy taky nepřehlédnete.