Policko

Hvězda

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 6
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Police n. M. – Klůček – Hlavňov – Hvězda

Technický stav: Klasická běžecká stopa bude udržována jako poslední turistická trasa pro oblast Policko. 

Do stopy lze nastoupit po celém severovýchodním okraji Police. Poli vystoupáte ke Klůčku, zemědělskou asfaltkou sjedete (nebo sejdete) na Hlavňovskou stranu, pastvinou sjedete na hráz rybníka (občersvení) a poli a pastvinami mezi lesem a silnicí vystoupáte na Hvězdu. Vyhlídka, občerstvení, návrat stejnou trasou.Mapa

Způsob údržby:
Trasa je udržován pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky. Technicky zajišťuje spolek SKI Police nad Metují.

Možnosti občerstvení
Hospůdka na Hrázi, Chata Hvězda

Návaznost dalších tras:

Police n. M: Tréninkový okruh na Nebíčku (3 km) - propojení kolem benzinové pumpy

Mapa tras v oblasti Policko

Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

14. 02.2019

Policko 14.2

oblast 4 Policko
Jiří Černý
vložil Jiří Černý
fotografie 1x
Během dnešního dne byla v rámci Mezinárodního turistického srazu projeta stopa z Adršpachu do Police. Od Kalous k Záboři se musí jet po zledovatělé asfaltce (po loukách to nejde z důvodu ohrad).  Nad Dědovem u vysílače je hnědý úsek. Z Dědova do Klučanky je to lesem taky zledovatělé. Sníh končí až u Michálku - do té doby je vrstva většinou min 20cm - bohužel totálně mokrého. Od Michálku zeleno.

Co se týče Slavného - z Červeňáku na Slavný to nejde. Od Slavenského parkoviště je cca 200m střídavě zeleno ale pak je najeto kolečko k vysílači a k posedu. Od posedu by se dalo ještě sjet k asfatlce ale dál ne. Silnice na Pánův kříž je holá.