Policko

Hvězda

  • sjízdnost trasy NE
  • délka 6
  • značka trasy Zelená
  • úprava tratě klasika

Police n. M. – Klůček – Hlavňov – Hvězda

Výletní trasa s atraktivním cílem na Hvězdě bude udržována jako poslední turistická trasa pro oblast Policko a pouze za příznivých sněhových podmínek. 

Do stopy lze nastoupit po celém severovýchodním okraji Police. Poli vystoupáte ke Klůčku, zemědělskou asfaltkou sjedete (nebo sejdete) na Hlavňovskou stranu, pastvinou sjedete na hráz rybníka (občersvení) a poli a pastvinami mezi lesem a silnicí vystoupáte na Hvězdu. Vyhlídka, občerstvení, návrat stejnou trasou.Mapa

Způsob údržby:
Trasa je udržována pomocí skútru se stopařem tak, aby byla trasa připravena na víkend, a to jedna stopa klasicky. Technicky zajišťuje spolek SKI Police nad Metují.

Možnosti občerstvení
Hospůdka na Hrázi, Chata Hvězda

Návaznost dalších tras:

Police n. M: Tréninkový okruh na Nebíčku (3 km) - propojení kolem benzinové pumpy

Mapa tras v oblasti Policko na Bílé stopy.cz

Zelená trasa

Nejméně důležitá stopa, údržba závisí na sněhových podmínkách.

Důrazně žádáme návštěvníky, aby se na upravené běžecké tratě nevydávali pěšky ani nenechávali volně pobíhat psy a neničili tím běžecké stopy!

Čerstvé informace z údržby

16. 01.2021

Policko - Projeto do Klůčanky i na Slavný

oblast 1 Policko
Jan Pohl
vložil Jan Pohl
fotografie 2x
V sobotu ráno projel M. Balák stopu do Klůčanky, částečně žďárský okruh, přivaděč pod Klůčkem a vycházkové kolečko u Cikánky.
Tréninkový okruh na Nebíčku už je i na bruslení.
Na Slavném jsem projel okruh pod lesem a silnici na Pánův kříž a sjezd do Police. Na Slavném to v lese jde jen turisticky, se skútrem jsem projel silnici na Pánův kříž a zkoušel boční lesní cestu směrem k Signálu, v horní části jsou hluboké koleje po dřevařích a zdola je zatím kamenitá. Možná až to zfirnovatí a připadne, teď to nejde. Louky jsou dobré, na řepce občas vykoukne hrouda (dole u Police), oranice jsou zatím nesjízdné (občas do nich vjedu, jako nad Šnoblákem, tak se nezlobte).